KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14423279
nr 1442 3279
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, "Grönk". Signerad. Olja på duk, 23x50, yttermått inklusive ram: 36x62 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 januari 2022
kl 19:24:46
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder